1-1-e1579763754552

Кожен заклад освіти, як і кожна людина, має свій день народження, свою біографію, певні етапи, що відіграють особливу роль у його житті.​

Днем народження Первомайського індустріально-педагогічного фахового коледжу є 14 жовтня 1977 року, коли в селищі Карбоніт (входило до складу міста Первомайськ) Луганської області було створено торгово-кулінарне училище № 31.

Першими його учнями стали не тільки жителі міста Первомайська й області, але й дівчата із західних областей України, енергійні молдаванки, юнаки з Таджикистану й Узбекистану. Вони опановували основи таких професій, як «кухар», «кондитер», «продавець».

У 1986 році  училище переїхало до міста Первомайськ Луганської області.

3-1-1024x768

На той час молодий і творчий педагогічний колектив перебував у постійному пошуку нових ідей, педагогічних технологій. Результатом плідної роботи стало створення в 1995 році Первомайської філії Рубіжанського індустріально-педагогічного технікуму. 18 лютого 2003 року наказом Міністерства освіти технікуму було надано статус самостійного навчального закладу та перейменовано в Первомайський індустріально-педагогічний технікум.

Засновником Первомайського індустріально-педагогічного технікуму по праву вважається Себко Зоя Іванівна, яка 30 років була його незмінним керівником.

Саме її ідеї надихали наполегливий творчий колектив на створення цього унікального комплексу, творча молодь одержувала підтримку для участі в конкурсах обласного й Всеукраїнського масштабів, було розширено коло професій і спеціальностей.

За час свого існування технікум підготував більше 7 тисяч кваліфікованих робітників і 1500 молодших спеціалістів.

У довоєнному 2013 році у Первомайському індустріально-педагогічному технікумі навчались 500 студентів. Навчально-виробничий процес забезпечували більше 50 викладачів і майстрів виробничого навчання, кожен третій з яких мав вищу категорію і педагогічне звання. Меркулова Л.Ф., Овчаренко Т.Д., Зінченко Г.В., Любомська Н.А., Радченко Т.В., Тішкова О.П., Гаєва Т.М., Гладка М.І., Гамалій С.О., Іванова Л.О., Лугова Л.І., Бондар С.В., Столярчук Н.А., Заславська О.В., Дмитренко С.В., Норкіна О.В., Гатченко С.М., Липчанська Л.І., Нуруліна Г.А. та ін. – всіх їх об’єднувала любов до своїх вихованців, високе почуття обов’язку, відданість справі, якій служать.

Досягненням технікуму було навчальне торговельно-виробниче об’єднання (НТВО), до складу якого входили навчальні майстерні: студентська їдальня, кафе «Ольвія», пекарський і кондитерський цехи, торговельний відділ «Ласунка». Умови проходження практики були наближені до справжніх робочих місць, що дозволяло готувати фахівців високого рівня.

Кращі студенти неодноразово відзначалися за підсумками обласних конкурсів «Студент року» в номінації «Кращий за професією», неодноразово виборювали призові місця на Всеукраїнських та обласних конкурсах. Рейтинг випускників навчального закладу завжди був високим на ринку праці.

І це не дивно, тому що у студентів були наставники – майстри виробничого навчання Рочвак І.А., Корольова С.М., Массалітіна С.Л., Валюх Л.Н., Хартнік В.І. Гусєва І.М. Коваль В.П. – переможці обласних конкурсів кондитерів і кулінарів: «Смак-2001», «Смак-2004» «Смак-2006». У 2010 році команда майстрів посіла призові місця на ІV Міжнародному відкритому чемпіонаті кулінарного мистецтва в м. Донецьку.

Майстри виробничого навчання Проніна О.А., Снєг О.А.,
Піштокова Т.Р. брали активну участь у створенні магазину магазину  «Лакомка» для студентів відділення «Товарознавство», де умови  проходження практики були наближені до  реальних.

Ціла плеяда випускників повернулася до технікуму вже в якості майстрів виробничого навчання, викладачів: Казимова Н.В., Сусліна М.С., Альянова Т.О., Шолтиш І.С., Фіц Р.О., Рамазанова Т.С. Масловська В.О. Башкатова Л.С., Загородніх О.О.

Але в технікумі не тільки велась підготовка професіоналів високого класу. Система виховної роботи навчального закладу передбачає постійний розвиток художньо-естетичного рівня студентської молоді, підвищення її духовного й інтелектуального рівня, удосконалення  фізичного розвитку. В 1995 році створено танцювальний колектив «Бригантина» (художній керівник Савченко В.Є.), який був лауреатом міських і обласних оглядів художньої самодіяльності, у 1997 року – студентський театр «Оригінал», що об’єднав танцювальний, вокальний і драматичний колективи.

Збірна команда ПІПТу протягом останніх довоєнних (до 2014 року) років була переможцем у міських змаганнях в рамках обласної спартакіади серед професійних ліцеїв та ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації.

Влітку 2014 року, в зв’язку з початком воєнних дій у місті Первомайськ Луганської області, технікум втратив змогу продовжувати освітній процес на території міста відповідно до вимог українського законодавства у сфері освіти, і був переміщений до міста Рубіжне Луганської області.

Дуже складно було зробити крок вперед з окупованої території, починати все з чистого аркуша, оскільки все майно та обладнання, що належало технікуму, залишилося на окупованій території.

З жовтня 2014 р. технікум очолив Себко Дмитро Миколайович.

За короткий період була проведена велика організаційна робота з питань функціонування технікуму та відновлення навчально-виховного процесу: виплачена заборгованість по заробітній платі та стипендії, вирішено питання забезпечення співробітників та студентів житлом, організовано безоплатне гаряче харчування студентів.

Було відновлено проведення конкурсів професійної майстерності для студентів, що вчаться за напрямами «Харчові технології» та «Цифрові технології».

Важливим питанням стало відновлення матеріально-технічної бази технікуму, що дозволило спрямовувати роботу на виконання головного завдання – підготовку висококваліфікованих, компетентних, конкурентноспроможних фахівців, готових до активної, творчої, професійної та соціальної діяльності; здатних підвищувати свою фахову мобільність, адаптуватися не лише до вимог сучасного ринку праці, а й до можливих його змін упродовж подальшої трудової діяльності.

За час перебування у м. Рубіжне була проведена велика робота з адаптації та інтеграції колективу працівників та студентів у соціальне життя міста. Заклад освіти брав активну участь у всіх заходах, що проводились у Рубіжному: у концертних програмах святкувань Дня хіміка та Дня сім’ї, у благодійних концертах для дітей-вихованців інтернатів, у толоках на території Кремінського інтернату для громадян похилого віку та інвалідів. Студенти працювали в якості волонтерів на базі бібліотек м. Рубіжного, де для людей похилого віку проводили курси комп’ютерної грамотності, організовані КУ «Територіальний центр».

Наказом Міністерства освіти і науки від 26.05.2018 р. № 680 було змінено тип закладу освіти і перейменовано Первомайський індустріально-педагогічний технікум на Первомайський індустріально-педагогічний коледж, а наказом Міністерства освіти і науки України від 24.02.2020 р. № 279 заклад освіти було перейменовано на Первомайський індустріально-педагогічний фаховий коледж.

У 2022 році, після початку повномасштабного вторгнення  росії в Україну, коледж вимушено перемістився вдруге – до смт Гусятин Тернопільської області.

І цього разу, як і в 2014 році, на підконтрольну Україні територію виїхали і педагоги, і більшість студентів закладу освіти.

Зараз коледж продовжує працювати дистанційно. Педагогічний колектив має плани на подальший розвиток та мріє про повернення у рідне місто після звільнення його від російських окупантів.